Masáže

"NEJSTARŠÍ ZPŮSOB LÉČBY"

Masáž je asi nejstarší a nejjednodušší způsob léčby. Hlavním cílem masáže je ulevit od bolesti. Jsou formou terapie, prováděnou pro obnovení fyzického a psychického zdraví. Cílovými tkáněmi mohou být svaly, šlachy, vazy, kůže, klouby a i různé vnitřní orgány a lymfatický systém. Díky tomu pomáhá k uvolnění napětí, odstraňování škodlivých látek z těla, posílení koncentrace atd. vše v závislosti na druhu a cílení masáže.

Sportovní masáž - uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, pomáhající sportovci zbavovat se únavy nebo připravit se na podání plného výkonu.

Relaxační masáž - využívá se uspořádaný soubor hmatů k odstranění únavy, relaxaci a posílení regenerace organizmu.

Aromaterapeutická masáž - jedná se o hluboce relaxační masáž využívající čistě přírodních éterických a rostlinných olejů a silic. Během masáže dochází k uvolnění svalového napětí a nastartování detoxikace organizmu pomocí lymfatického systému.

Ayurvédská masáž - ayurvéda poskytuje návod k dlouhému, zdravému životu v blažené harmonii a považuje masáž za velmi důležitý faktor pro dosažení dlouhověkosti. Pro masáže se používají zahřáté oleje, které vyživí a posílí celý organismus. Při masáži se zaměřuje na body, které jsou podobné tlakovým bodům v reflexologii, akupunktuře a akupresuře.

Thajská masáž - metodika práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy "pomocí speciálních protahovacích cviků a tlaků na energetické linie těla přispívá ke zvýšení pohyblivosti, stimuluje krevní oběh,uvolňuje svaly a napětí a pomáhá k rovnováze energie celého těla.

Něco málo o meridiánech - meridiány jsou energetické dráhy těla, kanály energie, které jsou velmi úzce spojeny s orgány, tkáněmi a strukturami lidského těla a jeho funkcemi. Těmito drahami protéká čchi, tedy životní energie, životní síla v nás. Určité svaly jsou přiřazeny jistým orgánům a existuje energetický vztah mezi orgány a svaly.